€23.00*
Available, delivery time: 4-6 Tage



Do you have questions about this product?
We are happy to offer you personal advice. Give us a call or write to us:
| Lagerfähigkeit : | 2031 |
|---|---|
| Ort: | Alba |
| Verschluss: | Naturkorken |
| Rebsorte: | Chardonnay |
| Country of Origin: | Italien |
| Region: | Piemont |
| Jahrgang: | 2025 |
| Alcohol Content: | 13 % vol. |
| Flavour: | trocken |
| Passt zu: | Antipasti, Fisch, Gefluegel |
| Trinktemperatur: | 14 ° C |
| Trinkreife von: | 2026 |
| Trinkreife bis: | 2031 |
| Content per Bottle: | 0,75 l |
| Allergens: | Enthält Sulfite |
| Kohlenhydrate: | 0,04 g je 100 g/ml |
| davon Zucker: | 0,04 g je 100 g/ml |
| kcal: | 72 je 100 g/ml |
| kj: | 300 je 100 g/ml |