€12.50*
Available, delivery time: 4-6 Tage



Do you have questions about this product?
We are happy to offer you personal advice. Give us a call or write to us:
| Lagerfähigkeit : | 2030 |
|---|---|
| Ort: | Göls |
| Verschluss: | Schraubverschluss |
| Öko Kontroll-Nr.: | AT-BIO-402 |
| Cuvée: | Chardonnay, Weissburgunder, Welschriesling, Grüner Veltliner, Grauburgunder |
| Country of Origin: | Austria |
| Region: | Burgenland |
| Jahrgang: | 2024 |
| Alcohol Content: | 12 % vol. |
| Flavour: | trocken |
| Passt zu: | Fisch, Gefluegel, Meeresfrüchte, Schwein |
| Trinktemperatur: | 8 ° C |
| Trinkreife von: | 2026 |
| Trinkreife bis: | 2030 |
| Content per Bottle: | 0,75 l |
| Allergens: | Enthält Sulfite |
| Kohlenhydrate: | 0,9 g je 100 g/ml |
| kcal: | 72 je 100 g/ml |
| kj: | 303 je 100 g/ml |