€16.50*
Available, delivery time: 4-6 Tage



Do you have questions about this product?
We are happy to offer you personal advice. Give us a call or write to us:
| Lagerfähigkeit : | 2030 |
|---|---|
| Ort: | Spielfeld |
| Verschluss: | Schraubverschluss |
| Rebsorte: | Muskateller |
| Country of Origin: | Austria |
| Region: | Steiermark |
| Jahrgang: | 2023 |
| Alcohol Content: | 11,5 % vol. |
| Flavour: | trocken |
| Passt zu: | Antipasti, Fisch, Meeresfrüchte, Vegetarisch |
| Trinktemperatur: | 8 ° C |
| Trinkreife von: | 2026 |
| Trinkreife bis: | 2030 |
| Content per Bottle: | 0,75 l |
| Allergens: | Enthält Sulfite |
| Kohlenhydrate: | 1 g je 100 g/ml |
| davon Zucker: | 0,2 g je 100 g/ml |
| kcal: | 69 je 100 g/ml |
| kj: | 288 je 100 g/ml |