€13.50*
Available, delivery time: 4-6 Tage



Do you have questions about this product?
We are happy to offer you personal advice. Give us a call or write to us:
| Lagerfähigkeit : | 2030 |
|---|---|
| Ort: | Orbetello |
| Verschluss: | Diam |
| Öko Kontroll-Nr.: | IT-BIO-007 |
| Rebsorte: | Vermentino |
| Country of Origin: | Italien |
| Region: | Toscana |
| Jahrgang: | 2024 |
| Alcohol Content: | 13 % vol. |
| Flavour: | trocken |
| Passt zu: | Antipasti, Fisch, Meeresfrüchte, Vegetarisch |
| Trinktemperatur: | 10 ° C |
| Trinkreife von: | 2026 |
| Trinkreife bis: | 2030 |
| Content per Bottle: | 0,75 l |
| Allergens: | Enthält Sulfite |
| Kohlenhydrate: | 1,2 g je 100 g/ml |
| kcal: | 79 je 100 g/ml |
| kj: | 330 je 100 g/ml |